Cele
“Stowarzyszenie Absolwentów Grandes Ecoles” - SAGE posiada osobowość prawną i opiera swoją działalność na przyjętym przez członków i zarejestrowanym przez sąd Statucie. Statutowymi celami Stowarzyszenia SAGE są:
- Reprezentacja, promocja i ochrona interesów członków Stowarzyszenia w środowisku zawodowym i społecznym w kraju i za granicą.
- Uczestnictwo w rozwijaniu współpracy ekonomicznej, technicznej i naukowej pomiędzy środowiskami finansowymi i przemysłowymi, w szczególności francuskimi i polskimi, oraz popieranie wszelkich inicjatyw w tym kierunku.
- Inicjowanie i wspieranie działań, mających na celu pogłębianie i rozwijanie wiedzy zdobytej przez członków Stowarzyszenia.
- Współdziałanie z Grandes Ecoles oraz placówkami kształcenia, organizowanymi w Polsce przez te uczelnie.
Realizacja tych celów odbywa się poprzez określone w Statucie formy działań. Najważniejszymi z nich są:
- Oddziaływanie na władze i organizacje społeczno-gospodarcze w celu wykorzystania wiedzy i kwalifikacji członków Stowarzyszenia.
- Wspieranie i promocja członków Stowarzyszenia w ich zamierzeniach zawodowych.
- Inspirowanie współpracy podmiotów gospodarczych francuskich i polskich oraz zachęcanie przemysłowców zagranicznych do inwestowania w Polsce.
- Wymianę myśli i popularyzację wiedzy naukowej o sposobach nowoczesnego zarządzania i zasadach prowadzenia działalności gospodarczej, a także praktycznych doświadczeń członków Stowarzyszenia w tym zakresie.
- Organizowanie zebrań, szkoleń, kursów, odczytów i wykładów związanych z celami statutowymi Stowarzyszenia.
- Współpracę ze stowarzyszeniami, organizacjami gospodarczymi, zakładami naukowo-badawczymi, uczelniami i szkołami businessu w kraju i za granicą.
- Doradztwo organizacyjne, techniczne, prawne i ekonomiczne oraz wykonywanie ekspertyz, przygotowywanie opinii, badań marketingowych, a także działalność promocyjną na rzecz prowadzących działalność gospodarczą osób fizycznych i prawnych w kraju i za granicą.
- Tworzenie fundacji i stypendiów, związanych z realizacją celów statutowych Stowarzyszenia.
- Organizowanie banków informacji.
- Prowadzenie działalności wydawniczej i poligraficznej.
- Podejmowanie innych form działania zgodnych ze Statutem Stowarzyszenia.
Wszystkie te działania prowadzą do stworzenia w Polsce lobby, które organizować będzie i wspierać współpracę gospodarczą, techniczną i naukową Polski z krajami Europy, głównie z Francją.
Postawa członków SAGE, z racji ich elitarnego wykształcenia i dobrowolnej przynależności do Stowarzyszenia, jest poddana normom Kodeksu Etycznego, specjalnie w tym celu opracowanego i poddanego akceptacji Zjazdu Założycielskiego. Normy te dotyczą ogólnie przyjętych zasad postępowania, przestrzegania statutu Stowarzyszenia i profesjonalizmu członków.